Ju dhemb koka nga kompjuteri? Me këto 2 mënyra natyrale mund të zgjidhni këtë problem

Me këto 2 mënyra natyrale mund të zgjidhni problemin e dhimbjes së kokës.

Ujë i nxehtë

Vendosni një borsetë me ujë të nxehtë në pjesën e pasme të qafës, pasi ndihmon në relaksimin e muskujve dhe largon dhimbjen.

Gjithashtu nëse keni dhimbje koke kronike mund të vendosni këmbët në ujë të nxehtë çdo darkë para gjumit, gjë që ndikon në uljen e dhimbjes së kokës

Molla

Si molla ashtu edhe uthulla e mollës ndihmojnë kundra dhimbjes së kokës, pasi kthejnë balancën normale acid-alkaline në organizëm. Provoni të hani çdo mëngjes mollë të spërkatur me pak kripë natyrale, si për shembull kripë himalajesh, kripë haëajane ose kripë Indie, të pasura me minerale.

Gjithashtu mund të pini ujë të vakët me disa lugë uthull mollë në të për të larguar sa më parë dhimbjen e kokës. Mund t’i shtoni ujit me uthull molle edhe pak lëng limoni dhe mjaltë.